Facebook Marketing

Blog o marketingu na Facebooku

Jak zwiększyć atrakcyjność fan page

| Listopad 10, 2011

facebook zmiana zdjecia

Nie od dzisiaj wiadomo, że atrakcyjny wygląd przyciąga. Można to odnieść zarówno do wyglądu fizycznego człowieka jak i do wyglądu stron internetowych czy fan page na Facebooku. Jak pokazują badania, pierwsze wrażenie jest decydujące. To w pierwszych chwilach decydujemy czy chcemy polubić daną stronę.

Poniżej kilka wskazówek co zrobić, aby uatrakcyjnić wygląd swojej strony na Facebooku. Wiem, o tym już było, ale nie zaszkodzi powtórzyć. Zawsze bowiem jest coś do poprawy i ulepszenia. Oto one.

Zmieniaj co sezon zdjęcie strony. Na przykład w grudniu do loga możesz dodać czerwoną czapkę Świętego Mikołaja, w lecie okulary słoneczne, w zimie bałwanka lub śnieg i tym podobne elementy. Nie powtarzaj co roku tych samych motywów, rozwijaj się!

Podobnie postępuj z tłem (np. na Twitterze), ze zdjęciami na tablicy Facebooka.

Zamieszczaj ciekawe i zabawne wpisy na tablicy fan page. Ludzie nie chcą cały czas czytać o produktach Twojej firmy. Umieszczaj przydatne i użyteczne wiadomości.

Dodaj kilka zdjęć z imprezy firmowej, akcji charytatywnej, wyjazdu integracyjnego oraz innych imprez. Pokaż kto pracuje w Twojej firmie.

Dodaj kilka zakładek pod zdjęciem profilowym, np.: zdjęcia/galeria, video, landing page (welcome), nasze produkty, gra/aplikacja, sklep, linki, wydarzenia, itp. Oto kilka przykładowych zakładek (po angielsku). Wybierz i dostosuj do Twojego fan page.

facebook-zakładki

facebook-zakładki

facebook-zakładki

 

 

 

Komentarze

One Response to “Jak zwiększyć atrakcyjność fan page”

 1. edonadecasa
  Październik 12th, 2014 @ 19:16

  malutkie pytanko, a w jaki sposob albo gdzie mozna znalezc motywy z porami roku na fanpage? sa gdzies gotowe motywy?

Zostaw komentarz

 • Polecana książka

 • Kategorie książek

 • Książka dnia

  Excel. Programowanie w VBA dla bystrzaków. Wydanie V

  Autor: Michael Alexander, John Walkenbach

  Cena: 41.30 zł 59.00 zł
  (Cena e-booka: 29.50 zł 59.00 zł)

 • Tagi

 • Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Call to action, czyli wezwij do działania na fanpage

  Jeśli pracujesz nad swoim fanpagem to pewnie wiesz, że ważne jest ciągłe wzbudzanie uwagi u użytkowników. Należy ich zaskakiwać (pozytywnie...

  Zamknij