Facebook Marketing

Blog o marketingu na Facebooku

Znalezione na Facebooku

| Grudzień 4, 2011

facebook radio onlineCo jakiś czas snuję się po Facebooku w poszukiwaniu nowych i ciekawych informacji. W tym tygodniu znalazłam kilka fanpage. Strony i działania marketingowe dużych firm nie zawsze są godne naśladowania, czasem warto obserwować jak to robią “mniejsi”.

Fan page Sarenza.com (sklep internetowy specjalizujący się w sprzedaży butów) – http://www.facebook.com/sarenza.com

 


facebook-marketingTrafiłam do nich przez przypadek. Wczoraj (tzn. w sobotę 3 grudnia 2011 roku) sklep organizował już czwartą z kolei wielką akcję pod tytułem Bieg na Obcasach. Impreza miała miejsce w Paryżu i przyciągnęła wielu uczestników i widzów. Akcja marketingowa została bardzo dobrze zorganizowana i udostępniona (m.in. na stronie sklepu, na blogu, Twitterze i Facebooku). Szkoda tylko, że bezpośrednio na fan page sklepu nie było relacji z całej imprezy. Ogólnie profil firmy jest dobrze przygotowany, różne zakładki, liczne filmy i zdjęcia oraz dobra komunikacja z fanami.

 

Fan page Sexy Radio (radio z Paryża) https://www.facebook.com/SexyRadio

Fan page posiada rozbudowaną zakładkę/aplikację SexyRadio.FM, która pobiera informacje ze strony głównej radia. Pojawiają się najnowsze informacje, można zostać przekierowanym na stronę z pobieraniem plików mp3 lub oglądnąć video, a także posłuchać na fan page muzyki z radia.

 

Na koniec jedna rzecz, która rzuciła się na mnie: dużo firm na Facebooku traktuje swój profil jako stronę do umieszczania oferty. Takie poczynanie sprawia, że użytkownicy są coraz mniej zainteresowani produktami danej firmy i jej marką.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz

 • Polecana książka

 • Kategorie książek

 • Książka dnia

  Excel. Programowanie w VBA dla bystrzaków. Wydanie V

  Autor: Michael Alexander, John Walkenbach

  Cena: 41.30 zł 59.00 zł
  (Cena e-booka: 29.50 zł 59.00 zł)

 • Tagi

 • Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Jak zrobić zakładkę na Facebooku

  Poprzednio pisałam o atrakcyjności strony na Facebooku. Dzisiaj pokażę jak zrobić zakładkę pod zdjęciem profilowym. Ciekawa zakładka powinna zainteresować fanów...

  Zamknij