Facebook Marketing

Blog o marketingu na Facebooku

Facebook w Polsce

| Luty 8, 2012

facebook-w-polsce

Zdjęcie pochodzi ze strony www.socialbakers.com

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie wiedziałaby co to jest Facebook. Dzisiaj krótko o tym jak się rozwija Facebook w Polsce, kto z niego najczęściej korzysta, jakie są najpopularniejsze marki i fanpage, ile płacimy za cpc, itp.


Obecnie w Polsce z Facebooka korzysta 7 807 480 użytkowników, co stawia nasz kraj na 24. miejscu na świecie wśród użytkowników Facebooka. Liczba ta stanowi 20,3% liczby mieszkańców Polski i 34,8% użytkowników internetu w Polsce.

Najwięcej fanów na Facebooku mają Demotywatory – 1 187 124, Kuba Wojewódzki (prawie 800 000) i Kocham spać (około 700 000).

Najbardziej popularnymi markami na Facebooku jest Allegro (prawie 700 000 fanów i szybko wzrasta ich liczba), Serce i Rozum, Play, House i Reserved. Z mediów najwięcej fanów ma Radio ESKA, a sieci komórkowej – Play. Seriale, które zbierają sporo fanów to “Przepis na życie” i “Usta Usta”.

Najbardziej aktywne na Facebooku są osoby między 18. a 24. rokiem życia. Drugą co do aktywności grupą są użytkownicy między 25. a 34. rokiem życia.

Częściej z Facebooka w Polsce korzystają kobiety – 53%, mężczyźni – 47%.

Åšredni CPC (cost per click), czyli koszt kliknięcia wynosi 0,17$, a CPM (cost per mille) – koszt tysiąca wyświetleń – 0,07$.

To tylko kilka podstawowych danych statystycznych dotyczących Polski. Cały czas Facebook się zmienia i rozwija.

Komentarze

Zostaw komentarz

 • Polecana książka

 • Kategorie książek

 • Książka dnia

  Excel. Programowanie w VBA dla bystrzaków. Wydanie V

  Autor: Michael Alexander, John Walkenbach

  Cena: 41.30 zł 59.00 zł
  (Cena e-booka: 29.50 zł 59.00 zł)

 • Tagi

 • Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Polskie miasta na Facebooku

  Megafoni.pl przeprowadził badanie dotyczące obecności miast polskich na Facebooku. Z raportu wynika, iż z oficjalnych stron 21 największych polskich miast,...

  Zamknij