Facebook Marketing

Blog o marketingu na Facebooku

Jak promować stronę na Facebooku

| Marzec 31, 2012

facebook użytkownicyJak przyciągnąć fanów na stronę Facebook? Jak wzbudzić zainteresowanie marką i fan page? Jak pozyskać więcej znajomych i użytkowników? Jak promować fan page firmy na Facebooku? Takie pytania zadają sobie specjaliści ds. social media, marketingu internetowego oraz wszystkie osoby, które zarządzają fan page.

Prawdą jest, iż każda strona posiada innych fanów i zachęcenie ich do komunikacji może przebiegać w inny sposób. Można jednak stwierdzić, iż pewne typy postów są lepiej i chętniej przyjmowane przez fanów.

 

Na pewno ciekawe zdjęcia i filmy są lepiej odbierane przez użytkowników, niż nudne wpisy, na przykład opis produktu. Sprawdzają się zdjęcia i filmy, które przedstawiają nowe produkty lub osoby, humorystyczne rysunki, śmieszne filmiki, wesołe i kolorowe obrazki. Również zadawanie pytań sprzyja lepszej komunikacji. Użytkownicy lubią wyrażać swoje zdanie na różne, często kontrowersyjne i trudne tematy. Warto także odpowiadać na ich posty.

Aby włączyć użytkowników do rozmowy, można zaproponować kreatywną aktywność, na przykład:

– dokończ zdanie: Uzupełnij zdanie “Na wiosnę planuję …..”, “Jeśli dostanę dodatkową premię 500 zł to kupię sobie …..”, itp.

– dokonaj wyboru: Na wakacje: w góry czy nad morze?, Krem wyszczuplający/na cellulit: rozgrzewający czy chłodzący?, itp.

Aby wzmocnić przekaz można użyć zdjęcia lub poprosić fanów o umieszczenie zdjęcia i dodanie ciekawego komentarza.

Aby przyciągnąć uwagę, można zamieszczać na Facebooku specjalne kody rabatowe, bony zniżkowe lub organizować promocje tylko dla fanów. Użytkownicy chętniej będą sprawdzać stronę i fan page w poszukiwaniu nowych promocji. Jeśli będą wiedzieć, iż akcja jest skierowana wyłącznie do fanów, będą bardziej lojalni i chętni do odwiedzin.

 

Komentarze

Zostaw komentarz

 • Polecana książka

 • Kategorie książek

 • Książka dnia

  Excel. Programowanie w VBA dla bystrzaków. Wydanie V

  Autor: Michael Alexander, John Walkenbach

  Cena: 41.30 zł 59.00 zł
  (Cena e-booka: 29.50 zł 59.00 zł)

 • Tagi

 • Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Jak dodać zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle oraz wymiary zdjęć na fan page

   Jak dodać lub zmienić zdjęcie profilowe w nowym układzie (timeline) strony na Facebooku. Jak dodać zdjęcie w tle na stronie....

  Zamknij