Facebook Marketing

Blog o marketingu na Facebooku

Kilka pomocnych funkcji na Facebooku

| Listopad 22, 2012

Facebook marketingObecnie chyba każdy posiada podstawową znajomość i funkcjonowanie mediów społecznościowych, a w szczególności Facebooka. Istnieją jednak funkcje, które są bardzo pomocne, a o których zapominamy.

Poniżej kilka przykładów i pomocnych trików do wykorzystania nie tylko na fanpage, ale także na prywatnym profilu.

Ukrywanie postów na tablicy

Czasami denerwująnas niektóre posty dodawane przez znajomych lub strony, które polubiliśmy. Można temu zaradzić i ukryć je na stronie. Wystarczy przy danym wpisie nacisnąć “strzałkę w dół”, a pojawi się okienko, wybieramy Ukryj… i gotowe!

Facebook marketing post

Usuwanie aplikacji i stron

Przez te kilka lat użytkowania Facebooka trochę się już nagromadziło polubionych stron i aplikacji, których nie używamy. Czas na porządki przedświąteczne. Aby usunąć aplikacje należy kliknąć w link Centrum aplikacji, po lewej stronie w menu. Pojawi się nowa strona, na której znajdujemy Moje aplikacje (w lewym menu) i po kliknięciu, ukazująsię nam wszystkie aplikacje, których używaliśmy. Teraz możemy usunąć te, których już nie lubimy.

aplikacje na facebook

Polub nowe strony

Czasem potrzebujemy nowych inspiracji, dlatego też przeglądamy Facebook w poszukiwaniu nowych stron / fanpage. Wystarczy kliknąć w link https://www.facebook.com/pages i wybrać sobie stronę do polubienia.

Wyszukiwarka Facebook

Jeśli chcesz by Twój profil był bardziej dostępny w wyszukiwarce na Facebooku, wejdą w Ustawienia konta, a następnie w Subskrybenci i zaznacz Zezwalaj na subskrybowanie. Dzięki temu możesz dyskutować z większąliczbąosób (którzy nie są Twoimi znajomymi), a prywatne rozmowy zachować dla znajomych.

Ogranicz czat

Możesz być widoczny na czacie dla wybranych osób. W tym celu, wybierz w prawym menu na dole ikonkę śruby, czyli Opcje i Ustawienia zaawansowane…, a w okienku, które się pojawi zaznacz właściwą opcję.

Zobacz jak inni widząTwój profil

Aby zobaczyć jak “obcy” widząTwój profil, kliknij w Ustawienia prywatności, następnie w Aplikacje gry i witryny, przy Wyszukiwanie publiczne kliknij Edytuj ustawienia i Zobacz podgląd.

Facebook ustawienia

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki będąpomocne. Miłego Facebookowania!

Komentarze

2 komentarze to “Kilka pomocnych funkcji na Facebooku”

 1. Ireneusz Fudro
  Kwiecień 25th, 2014 @ 19:15

  Funkcja ograniczonego czatu jest bardzo przydatna w kilku skrajnych sytuacjach. Np. jeśli chcemy żeby nasza obecność na facebooku nie wyświetlała się np. naszemu szefowi / “kolegom” (jeśli przypadkowo korzystamy z FB podczas godzin pracy)

  Fajne e mona w niej ustawić np. że tylko wybrane osoby mogą nas widzieć lub też możemy wybrać kto ma nas nie widzieć.

  Osobiście wykorzystuję tę funkcję kiedy chcę się mocno skupić na pracy na facebooku

 2. Tadeusz
  Sierpień 17th, 2015 @ 08:37

  Niezwykle istotne teksty. Interesująca strona.

Zostaw komentarz

 • Polecana książka

 • Kategorie książek

 • Książka dnia

  Excel. Programowanie w VBA dla bystrzaków. Wydanie V

  Autor: Michael Alexander, John Walkenbach

  Cena: 41.30 zł 59.00 zł
  (Cena e-booka: 29.50 zł 59.00 zł)

 • Tagi

 • Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Targetowanie postów na fan page

  Do końca tego tygodnia, na wszystkich fanpage’ach dostępna będzie opcja targetowania postów. Dzięki temu będzie można usprawnić swoją komunikację z...

  Zamknij