Facebook Marketing

Blog o marketingu na Facebooku

5 sposobów na poprawienie pozycji fanpage’a

| Marzec 19, 2013

promocja facebookTemat działań seo, czyli optymalizacji i pozycjonowaniu stron, jest szeroko opisywany w internecie. Co zrobić, aby fanpage, który prowadzimy również znajdował się wysoko w wynikach wyszukiwania na Facebooku? Jest kilka rzeczy, które mogą w tym pomóc. Poniżej przedstawiam 5 sposobów jak zwiększyć swoją widoczność i pozycję w wynikach wyszukiwania Facebooka.

.

1. WYBIERZ WŁAŚCIWĄ NAZWĘ DLA SWOJEGO FANPAGE’A

Może to się wydawać proste, ale nadal wiele firm posiada zbyt długi lub ciężki do zapamiętania tytuł fanpage’a.

Nazwa, np. „MediaITcomputer Sp. z o.o. – producent sprzętu komputerowego i oprogramowania„ nie jest dobrym pomysłem. Lepiej wymienić samą nazwę firmy, krótki opis lub nazwać fanpage trochę „luźniej” np. „Dobry komputer„. Użytkownicy, którzy nie znają Twojej firmy nie będą jej szukać na Facebooku po nazwie, szybciej wpiszą tekst typu “sprzęt IT“, “komputer“. Jeśli wtedy natrafią na Twój fanpage, być może klikną i polubią go.

Pamiętaj, że pierwsze słowo, które użyjesz w nazwie swojego fanpage’u, Google traktuje jako najważniejsze.

.

2. DODAJ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE W NOTATCE

Napisz kilka najważniejszych informacji odnośnie firmy, np. misja i cele, opis działalności. Dodaj także dane teleadresowe.

Zadbaj, aby był widoczny adres strony internetowej i opis, czym się firma zajmuje. W prezentacji nie zapomnij użyć słów kluczowych.

Jeśli możesz się czymś pochwalić, np. największy producent produktu X w Warszawie – zrób to! Opisz firmę, weź przykład ze Starbucks. W tej krótkiej notce Starbucks zawiera podstawowe dane, opis firmy, wspomnienie kilku faktów z historii i współczesny sukces.

facebook starbucks

.

3. NADAJ NAZWĘ SWOJEMU LINKOWI URL

Personalizuj swój URL tworząc tzw. vanity URL.

Generalnie Facebook nadaje url z liczbami, np. facebook.com/pages/nazwafanpage/123456789. Można to zmienić, aby Twój url wyglądał następująco facebook.com/nazwafanpage

Posiadając taki link użytkownicy łatwiej znajdą fanpage, pomaga to także w Facebook SEO.

Aby utworzyć taki link należy wejść na Facebook Username. Jeśli nazwa jest już zajęta, Facebook podpowie Ci inną.

.

informacja facebook4. SPRAWDŹ STATYSTYKI I ZACHĘĆ DO DZIAŁANIA

Zadaniem admina jest umieszczanie postów – zdjęć, filmików, aplikacji, tekstu, które będą chętnie rozpowszechniane przez fanów. Zajrzyj do statystyk na profilu swojej strony – jakiego rodzaju post jest najczęściej komentowany, lajkowany, itp. Wykorzystaj tę wiedzę, aby zdobyć nowych fanów.

.

5. TIMELINE, ZAKŁADKI, APLIKACJE

Najbardziej popularne strony są te, które są interaktywne i interesujące. Im więcej dobrych postów, tym lepiej. Niestety wpisy spychane są naturalnie w „dół” timeline. W związku z tym, dobrym rozwiązaniem może być umieszczenie zakładki/aplikacji, zaraz obok albumu/zdjęć. Jest to miejsce widoczne, często odwiedzane przez użytkowników. Zakładka może zawierać: menu, formularze, newsletter, e-book, wiadomości podstawowe.

Pomyśl o stworzeniu tzw. landing page – strony, na którą trafiają klienci zaraz po wejściu na fanpage. Może to być strona z postami, galeria, najlepszym jednak rozwiązaniem będzie umieszczenie ciekawej i atrakcyjnej strony. Korzystanie z aplikacji Facebook eliminuje problemy związane z koniecznością ciągłego zamieszczania informacji i aktualizacji postów.

Oto przykład hotelu, który zastosował aplikację, po otwarciu pojawiają się podstawowe informacje o hotelu oraz atrakcyjne zdjęcia zachęcające do (wirtualnej i realnej) wizyty.

landing page facebook aplikacja

Komentarze

One Response to “5 sposobów na poprawienie pozycji fanpage’a”

 1. Karolina_kofh
  Styczeń 29th, 2015 @ 13:14

  Przydatne wskazówki 🙂 Warto pamiętać o tym, że jak już się prowadzi takiego firmowego fanpage,to nie można zalewać naszych fanów samymi informacjami o naszej ofercie. Dobrze jest udostępniać też edukacyjne ale i rozrywkowe treści związane z branżą naszej działalności.
  Pozdrawiam
  Karolina Kingdom of Heaven

Zostaw komentarz

 • Polecana książka

 • Kategorie książek

 • Książka dnia

  Programista na rozmowie kwalifikacyjnej

  Autor: Dariusz Kalbarczyk, Bartłomiej Narożnik, Miłosz Piechocki, Paweł Zdziech

  Cena: 41.30 zł 59.00 zł
  (Cena e-booka: 29.50 zł 59.00 zł)

 • Tagi

 • Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Efektywne kampanie reklamowe na Facebooku

  Artykuł sponsorowany InClick to narzędzie marketingowe i biznesowe do budowania bazy klientów, przeprowadzania badań, pozyskiwania opinii oraz realizacji drobnych zleceń...

  Zamknij